Brännvinsskål i silver

Brännvinsskål i silver
Brännvinsskål i silver
Brännvinsskål i silver
Brännvinsskål i silver
Brännvinsskål i silver
Brännvinsskål i silver
Brännvinsskål i silver
Brännvinsskål i silver

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BRÄNNVINSSKÅL, 1860-tal, Hälsingland, silver, stämplad Per-August Nordin, floral gravyr på utsidan, pegasi-formade handtag, höjd ca 12 cm, diameter ca 15 cm, vikt 144g

Smärre repor

525262

2018-03-07