Roland Svensson Pelarsommar akvarell

Klubbat för:

64 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Pelarsommar" - Förlaga till litografi, signerad och daterad roland S.76, blandteknik med akvarell och krita, bildmått ca 30x41 cm,

Läs mer

HISTORIK:
Motivet utgavs även som frimärke

525287

2018-08-19