Skål Mattsson
Klubbat för:
400 SEK
Arviointi
1 500 SEK
Kuvaus
JOHNNY MATTSSON, skål, 1900-talets andra hälft, monogramsignerad JM, teak, höjd ca 10, längd 12,5 cm
LITTERATUR: Hans Lidman "Johnny Mattsson träkonstnär", Stockholm 1976
Kuntoraportti
Mindre spricka vid limning, smärre ytskada
525326
Päivämäärä:
2018-03-07