Skulpturer Mattsson
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOHNNY MATTSSON, skulpturer, 2 st, 1900-talets andra hälft, monogramsignerade, bl a teak, höjd ca 9 resp 23 cm
LITTERATUR: Hans Lidman "Johnny Mattsson träkonstnär", Stockholm 1976
En skulptur med mindre färgrest
525327
2018-03-07