Byrå sengustaviansk

Byrå sengustaviansk
Byrå sengustaviansk
Byrå sengustaviansk
Byrå sengustaviansk
Byrå sengustaviansk
Byrå sengustaviansk
Byrå sengustaviansk
Byrå sengustaviansk
Byrå sengustaviansk
Byrå sengustaviansk

Klubbat för:

26 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BYRÅ, sengustaviansk, tre lådor varav den övre med små lådor invändigt, kannelyrer och dekorativa beslag i mässing/brons, skodda ben, fanér i mahogny, profilerad skiva i kalksten (handhuggen) nyckel finns, höjd ca 84,115 x 58,5 cm.

Nagg och stötmärken på benen, några nagg på stenskivans undre kanter (kortsidorna) bruks och åldersrelaterat slitage,

525351

2018-03-07