Byrå sengustaviansk
Klubbat för:
26 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BYRÅ, sengustaviansk, tre lådor varav den övre med små lådor invändigt, kannelyrer och dekorativa beslag i mässing/brons, skodda ben, fanér i mahogny, profilerad skiva i kalksten (handhuggen) nyckel finns, höjd ca 84,115 x 58,5 cm.
Nagg och stötmärken på benen, några nagg på stenskivans undre kanter (kortsidorna) bruks och åldersrelaterat slitage,
525351
2018-03-07