Porslinsskål från Kina
Closed
2018-03-07
525356
| Sold for | 1 500 SEK |
| Estimate | 1 500 SEK |
SKÅL, porslin, Kina, troligtvis Kangxi (1662-1722), dekor i underglasyrblått med lotusslingor, höjd ca 9 cm, diameter ca 23 cm
Sprickor och lagningar, nagg i kanten