Porslinsskål från Kina

Porslinsskål från Kina
Porslinsskål från Kina
Porslinsskål från Kina
Porslinsskål från Kina
Porslinsskål från Kina
Porslinsskål från Kina
Porslinsskål från Kina
Porslinsskål från Kina
Porslinsskål från Kina
Porslinsskål från Kina

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅL, porslin, Kina, troligtvis Kangxi (1662-1722), dekor i underglasyrblått med lotusslingor, höjd ca 9 cm, diameter ca 23 cm

Sprickor och lagningar, nagg i kanten

525356

2018-03-07