Dahl Jensen løve
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
DAHL JENSEN, skulptur, porslin, Danmark, 1900-talets första hälft, i form av lejon, polykromt bemålad, märkt med modellnr: 1263, längd ca 40, höjd 26 cm
2:a sortering, manen med mindre lagningar/retuscher
525472
2018-03-08