Dahl Jensen løve

Dahl Jensen løve
Dahl Jensen løve
Dahl Jensen løve
Dahl Jensen løve
Dahl Jensen løve
Dahl Jensen løve
Dahl Jensen løve
Dahl Jensen løve
Dahl Jensen løve
Dahl Jensen løve
Dahl Jensen løve
Dahl Jensen løve

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

DAHL JENSEN, skulptur, porslin, Danmark, 1900-talets första hälft, i form av lejon, polykromt bemålad, märkt med modellnr: 1263, längd ca 40, höjd 26 cm

2:a sortering, manen med mindre lagningar/retuscher

525472

2018-03-08