Eric Lindgren, soffbord, Hantverket, 1960-tal
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ERIC LINDGREN, soffbord, Hantverket, Stockholm 1960-tal, ek, stavlimmad skiva med profilerad kant, brännstämplad Eric Lindgren Stockholm, höjd 59, 120 x 72 cm, smärre slitage
PROVENIENS
Bordet är inköpt i början på 60-talet på Hantverket, Götgatan i Stockholm.
525582
2018-03-09