Eric Lindgren, soffbord, Hantverket, 1960-tal

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ERIC LINDGREN, soffbord, Hantverket, Stockholm 1960-tal, ek, stavlimmad skiva med profilerad kant, brännstämplad Eric Lindgren Stockholm, höjd 59, 120 x 72 cm, smärre slitage

PROVENIENS
Bordet är inköpt i början på 60-talet på Hantverket, Götgatan i Stockholm.

525582

2018-03-09