Fåtölj design Yrjö Kukkapuro
Klubbat för:
13 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
YRJÖ KUKKAPURO, "Karuselli", fåtölj, Haimi, Finland, skinnklädsel, fot och stomme i svartlackerad glasfiber, formgivningsår 1964, sitthöjd ca 35 cm
Slitage, läderklädseln blekt med repor och hårt slitage
525634
2018-03-08