Fåtölj design Yrjö Kukkapuro

Fåtölj design Yrjö Kukkapuro
Fåtölj design Yrjö Kukkapuro
Fåtölj design Yrjö Kukkapuro
Fåtölj design Yrjö Kukkapuro
Fåtölj design Yrjö Kukkapuro
Fåtölj design Yrjö Kukkapuro
Fåtölj design Yrjö Kukkapuro
Fåtölj design Yrjö Kukkapuro

Klubbat för:

13 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

YRJÖ KUKKAPURO, "Karuselli", fåtölj, Haimi, Finland, skinnklädsel, fot och stomme i svartlackerad glasfiber, formgivningsår 1964, sitthöjd ca 35 cm

Slitage, läderklädseln blekt med repor och hårt slitage

525634

2018-03-08