Matsalsbord 1800-tal
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATSALSBORD, omkring 1800-talets mitt, 10 svarvade ben på hjultrissor av mässing, höjd ca 78 cm, diam ca 115 cm, skivornas bredd ca 54 cm, total längd ca 490 cm, medföljer 7 iläggsskivor i obehandlad furu, några skivor senare tillverkning
Åldersrelaterat slitage, märken på skiva, renoverat
525927
2018-03-16