Broscher allmoge
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BROSCHER, 2 st., allmoge, filigran, röda fasettslipade glasstenar, Jonas Wahlberg, Ystad 1853 (årsstämpel något otydlig) resp. Lund 1890, mästarstämpel otydlig, längd 9 cm, total vikt ca 65 g
Omarbetade, bucklor, tennlödningar, glasstenar med skador
526041
2018-03-15