Broscher allmoge

Broscher allmoge
Broscher allmoge
Broscher allmoge
Broscher allmoge
Broscher allmoge
Broscher allmoge
Broscher allmoge
Broscher allmoge
Broscher allmoge
Broscher allmoge

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BROSCHER, 2 st., allmoge, filigran, röda fasettslipade glasstenar, Jonas Wahlberg, Ystad 1853 (årsstämpel något otydlig) resp. Lund 1890, mästarstämpel otydlig, längd 9 cm, total vikt ca 65 g

Omarbetade, bucklor, tennlödningar, glasstenar med skador

526041

2018-03-15