Dosor silver 1800- och 1900-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

1 500 SEK

DOSOR, 10 st, silver varav en svampdosa, Samuel Pettersson, daterad 1868, samt ett tändsticksetui, Rolason Brothers, daterad 1907, längd/diameter 3-10 cm, total vikt exklusive större dosa med träinredning 109,2 g

526227

2018-03-10