Dosor silver 1800- och 1900-tal
Klubbat för:
2 200 SEK
1 500 SEK
DOSOR, 10 st, silver varav en svampdosa, Samuel Pettersson, daterad 1868, samt ett tändsticksetui, Rolason Brothers, daterad 1907, längd/diameter 3-10 cm, total vikt exklusive större dosa med träinredning 109,2 g
526227
2018-03-10