Samiskt hantverk Spåtrumma Magnus Fankki

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

MAGNUS FANKKI, Spåtrumma/skåltrumma, dekor i graverat renhorn och masurbjörk, renskinn med dekor av spåtrummefigurer, signerad MK, hammare i renhorn med graverad dekor medföljer, trummans längd 33 cm
Proveniens: storsamlaren Leif Åslund

526234

2018-03-24