Samiskt hantverk Spåtrumma Magnus Fankki
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MAGNUS FANKKI, Spåtrumma/skåltrumma, dekor i graverat renhorn och masurbjörk, renskinn med dekor av spåtrummefigurer, signerad MK, hammare i renhorn med graverad dekor medföljer, trummans längd 33 cm
Proveniens: storsamlaren Leif Åslund
526234
2018-03-24