Avstånds- och vikttabell handskrift 1700-tal

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

AVSTÅNDS OCH VIKTTABELL." Aln måtts jemföring emel. de förnämnsta handels städer i Europa... "
Handskriven avstånds- och vikttabell för Europa och Sverige, 1700-talets mitt, mått ca 37x57 cm

Vek, uppklistrad på pannå, några mindre skador på papper

526284

2018-03-11