Avstånds- och vikttabell handskrift 1700-tal
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
AVSTÅNDS OCH VIKTTABELL." Aln måtts jemföring emel. de förnämnsta handels städer i Europa... "
Handskriven avstånds- och vikttabell för Europa och Sverige, 1700-talets mitt, mått ca 37x57 cm
Vek, uppklistrad på pannå, några mindre skador på papper
526284
2018-03-11