Bordslampa 1800-tal

Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BORDSLAMPA, 1800-talets slut, förgylld brons, dekorornament av putti, postament av porslin på fot av brons, total höjd inklusive medföljande skärm ca 70 cm

Renoverad, kompletterad, delvis omarbetad, puttisens attribut saknas

526415

2018-03-11