Porträttbyster
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
7 000 SEK
PORTRÄTTBYSTER, 1 par, Frankrike 1800-talets slut, föreställande François Voltaire (1694-1778) respektive Jean-Jacques Rousseau (1712-1778), förgylld och delvis patinerad brons, postament av sten, kedjor i mässing, höjd ca 21,5 cm
Smärre slitage, renoverade, kompletterade
526435
2018-03-13