Porträttbyster

Porträttbyster
Porträttbyster
Porträttbyster
Porträttbyster
Porträttbyster
Porträttbyster
Porträttbyster
Porträttbyster
Porträttbyster
Porträttbyster
Porträttbyster
Porträttbyster
Porträttbyster
Porträttbyster

Klubbat för:

5 600 SEK

7 000 SEK

PORTRÄTTBYSTER, 1 par, Frankrike 1800-talets slut, föreställande François Voltaire (1694-1778) respektive Jean-Jacques Rousseau (1712-1778), förgylld och delvis patinerad brons, postament av sten, kedjor i mässing, höjd ca 21,5 cm

Smärre slitage, renoverade, kompletterade

526435

2018-03-13