Simon Gate Orrefors
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIMON GATE, skål, glas, Orrefors, 1930-tal, Swedish Grace, graverad dekor av poserande kvinnor, gravör Karl Rössler, 1932, signerad "G. 454.22 KR", diameter ca 19, höjd ca 13 cm
Underfat saknas
526700
2018-03-13