Salongsbord i kamferträ

Salongsbord i kamferträ
Salongsbord i kamferträ
Salongsbord i kamferträ
Salongsbord i kamferträ
Salongsbord i kamferträ
Salongsbord i kamferträ

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SALONGSBORD, Kina, 1900-tal, skivan fanérad i kamferträ, underrede i kamferträ med skuren dekor, metallinlägg i skivan med dekor av arabisk skrift, diameter ca 70 cm, höjd ca 67 cm

Fanérskador, bruksslitage, metallskivan ställvis böjd, ställvis repor, fläckar och märken

526711

2018-03-15