Salongsbord i kamferträ
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SALONGSBORD, Kina, 1900-tal, skivan fanérad i kamferträ, underrede i kamferträ med skuren dekor, metallinlägg i skivan med dekor av arabisk skrift, diameter ca 70 cm, höjd ca 67 cm
Fanérskador, bruksslitage, metallskivan ställvis böjd, ställvis repor, fläckar och märken
526711
2018-03-15