Salongsgrupp
Klubbat för:
680 EUR
Utropspris
300 EUR
SALONGSGRUPP, 6 delar, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft. Förgylld och bronserad. Soffa av badkarsmodell, stoppad rygg och sits, längd 120 cm. Ett par karmstolar med stoppad rygg och sits samt två stolar. Bord med rund skiva av alabaster (sprucken) och glasskiva, diameter 59 cm.
Lösa fogar, slitage, något bortfallen förgyllning. Smärre fläckar.
526713
2018-03-13