Salongsgrupp

Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp

Klubbat för:

680 EUR

Utropspris

300 EUR

SALONGSGRUPP, 6 delar, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft. Förgylld och bronserad. Soffa av badkarsmodell, stoppad rygg och sits, längd 120 cm. Ett par karmstolar med stoppad rygg och sits samt två stolar. Bord med rund skiva av alabaster (sprucken) och glasskiva, diameter 59 cm.

Lösa fogar, slitage, något bortfallen förgyllning. Smärre fläckar.

526713

2018-03-13