Yngve Ekström Laminofåtölj
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, "Lamino", fåtölj, ek, Swedese, formgiven 1956, klädsel i fårskinn, brännmärkt "Swedia Design Yngve Ekström", sitthöjd ca 29-40 cm
Bruksslitage, fläckar och lackskador i karmen
526736
2018-03-17