Yngve Ekström Laminofåtölj

Yngve Ekström Laminofåtölj
Yngve Ekström Laminofåtölj
Yngve Ekström Laminofåtölj
Yngve Ekström Laminofåtölj
Yngve Ekström Laminofåtölj
Yngve Ekström Laminofåtölj
Yngve Ekström Laminofåtölj
Yngve Ekström Laminofåtölj
Yngve Ekström Laminofåtölj
Yngve Ekström Laminofåtölj

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

YNGVE EKSTRÖM, "Lamino", fåtölj, ek, Swedese, formgiven 1956, klädsel i fårskinn, brännmärkt "Swedia Design Yngve Ekström", sitthöjd ca 29-40 cm

Bruksslitage, lackskador i karmen

526737

2018-03-19