Nils Georg Nordstrand trearmad ljusstake

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

NILS GEORG NORDSTRAND (verksam mellan 1801-1817), Lund, stämplad "NG NORDSTRAND UTI LUND", trearmad, kvadratisk fot med graverad kant på kulfötter, höjd ca 36 cm

Bruksslitage, stearinrester och beläggninar

526852

2018-03-15