Nils Georg Nordstrand trearmad ljusstake
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
NILS GEORG NORDSTRAND (verksam mellan 1801-1817), Lund, stämplad "NG NORDSTRAND UTI LUND", trearmad, kvadratisk fot med graverad kant på kulfötter, höjd ca 36 cm
Bruksslitage, stearinrester och beläggninar
526852
2018-03-15