Francois Boucher efter oljemålning

Klubbat för:

2 800 SEK

3 500 SEK

FRANCOIS BOUCHER, efter, "La route du Marché", olja på uppfodrad duk, ca 44x39 cm

Originalet signerat och daterat, 1770. Avbildad i Wildenstein-Ananoff, nr 728. Konstverket är konstnärens sista kända verk.

Slitage, olja på uppfodrad duk

526992

2018-03-17