Francois Boucher efter oljemålning
Klubbat för:
2 800 SEK
3 500 SEK
FRANCOIS BOUCHER, efter, "La route du Marché", olja på uppfodrad duk, ca 44x39 cm
Originalet signerat och daterat, 1770. Avbildad i Wildenstein-Ananoff, nr 728. Konstverket är konstnärens sista kända verk.
Slitage, olja på uppfodrad duk
526992
2018-03-17