Miniatyr
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MINIATYR, damporträtt, signerad Bussy, troligen 1900-talets början, diameter 6 cm. Fritt efter Franz Xaver Winterhalters porträtt av Eugénie de Montijo-Guzmán, comtesse de Teba, maka till kejsar Napoleon III av Frankrike.
527071
2018-03-15