Miniatyr

Miniatyr
Miniatyr
Miniatyr
Miniatyr

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MINIATYR, damporträtt, signerad Bussy, troligen 1900-talets början, diameter 6 cm. Fritt efter Franz Xaver Winterhalters porträtt av Eugénie de Montijo-Guzmán, comtesse de Teba, maka till kejsar Napoleon III av Frankrike.

527071

2018-03-15