Urnor 1 par Strömbäcks glasbruk

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

STRÖMBÄCKS GLASBRUK, urnor, 1 par., 1800-talets början, opalinglas, målad dekor i svart och guld av bårder och blomsterbuketter, lockknopp i form av päron, höjd inkl. lock 39 cm

En saknar lock, nagg, urna utan lock med lagningar fot samt mynning

527404

2018-03-15