Sablar 2 st

Sablar 2 st
Sablar 2 st
Sablar 2 st
Sablar 2 st
Sablar 2 st
Sablar 2 st
Sablar 2 st
Sablar 2 st
Sablar 2 st
Sablar 2 st

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SABLAR, Tyskland, 2 st, 1800-talets slut, varav 1 s k släpsabel, fästen i förnicklat stål respektive mässing, den längre sabelns klinga märkt W, K & C, längd ca 90 respektive 84 cm

Slitage, släpsabeln med färgfläck på fästet, baljor saknas

527443

2018-03-15