Tekanna Japan

Tekanna Japan
Tekanna Japan
Tekanna Japan
Tekanna Japan
Tekanna Japan
Tekanna Japan
Tekanna Japan
Tekanna Japan

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TEKANNA, "Tetsubin", gjutjärn, Japan, 1900-talets början, gåshudsmönstrad, med hänkel, signerad på bröstet, höjd med hänkel ca 12 cm

527638

2018-03-16