Stolar gustavianska stockholmsarbeten

Klubbat för:

31 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

STOLAR, 6 st, gustavianska stockholmsarbeten, träskuren dekor av hörnfleuroner, rektangulär ryggkarm med bandfläta, raka sarger, avsmalnande kannelerade ben, sitthöjd ca 44 cm

Förstärkningar, lagningar, färgbortfall, slitage, sprickor, tyg med fläckar

527696

2018-03-16