Stolar gustavianska stockholmsarbeten
Klubbat för:
31 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
STOLAR, 6 st, gustavianska stockholmsarbeten, träskuren dekor av hörnfleuroner, rektangulär ryggkarm med bandfläta, raka sarger, avsmalnande kannelerade ben, sitthöjd ca 44 cm
Förstärkningar, lagningar, färgbortfall, slitage, sprickor, tyg med fläckar
527696
2018-03-16