Konsolur Louis XV-stil
Klubbat för:
10 500 SEK
Schätzwert
10 000 SEK
Beschreibung
KONSOLUR, Louis XV-stil, 1800-tal med äldre delar, boullearbete, fanerat med sköldpadd, dekor i förgylld brons och mässing, urtavla med romerska siffror i emalj, pendel medföljer, höjd 89 cm
Zustandsbeschreibung
Smärre dekorskador, senare urverk. Nycklar finns att avhämta i Utlämningen.
527729
2018-03-22