Baljfåtöljer Ephraim Ståhls art

Klubbat för:

32 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

BALJFÅTÖLJER, 1 par, sengustavianska stockholmsarbeten, Ephraim Ståhls art, delvis träskuren dekor och pastellage, sarger med bladstav, framben med överkragning, bladhölstrade kannelerade framben, sabelformade bakben, sitthöjd ca 44 cm

Dekorbortfall, slitage, skador, lagningar

527730

2018-03-16