Kandelabrar Restauration 1800-talets första hälft
Klubbat för:
36 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
KANDELABRAR, ett par, Restauration, Frankrike, för vardera fem ljus, brännförgylld och mörkpatinerad brons, fyrkantiga socklar, runda postament med roulettedekor, krönta av stående Amor bärande kandelaber, ljusarmar med växtornamentik, lösa manschetter, höjd 69 cm
Slitage, enstaka smärre bucklor
527741
2018-03-22