Kandelabrar Restauration 1800-talets första hälft

Såld för:

36 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

KANDELABRAR, ett par, Restauration, Frankrike, för vardera fem ljus, brännförgylld och mörkpatinerad brons, fyrkantiga socklar, runda postament med roulettedekor, krönta av stående Amor bärande kandelaber, ljusarmar med växtornamentik, lösa manschetter, höjd 69 cm

Slitage, enstaka smärre bucklor

527741

2018-03-22