Servisdelar Antik Reijmyre
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
REIJMYRE GLASBRUK, tumblers/selterglas, 10 st., "Antik", klar glasmassa, cylinderformade, modell större, , graverad dekor av girland, höjd ca 8,5 cm, diameter ca 7,5 cm, 25 cl, tumblers/selterglas 12st, "Antik", modell mindre, höjd 6 cm, karaff, höjd 13cm, samt ett tumblerglas, mellanmodell, höjd 7cm
PROVENIENS: Reijmyre Glasbruk
Skador: Glasen är handgjorda med driven kant och kan därför variera något i höjd och form
ett glas med nagg
527891
2018-03-16