Servisdelar Antik Reijmyre

Servisdelar  Antik Reijmyre
Servisdelar  Antik Reijmyre
Servisdelar  Antik Reijmyre
Servisdelar  Antik Reijmyre

Klubbat för:

850 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

REIJMYRE GLASBRUK, tumblers/selterglas, 10 st., "Antik", klar glasmassa, cylinderformade, modell större, , graverad dekor av girland, höjd ca 8,5 cm, diameter ca 7,5 cm, 25 cl, tumblers/selterglas 12st, "Antik", modell mindre, höjd 6 cm, karaff, höjd 13cm, samt ett tumblerglas, mellanmodell, höjd 7cm

PROVENIENS: Reijmyre Glasbruk

Skador: Glasen är handgjorda med driven kant och kan därför variera något i höjd och form

Kuntoraportti

ett glas med nagg

527891

Päivämäärä:

2018-03-16