Andy Warhol signerad affisch
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
ANDY WARHOL SIGNERAD AFFISCH, signerad Andy Warhol, färglitografisk affisch i offset efter Andy Warhol Marilyn Monroe 1964, tryckt av Curwen Press, publicerad av Tate Gallery 1971, ca 75,5x50 cm, ramad
PROVENIENS: Inköpt av nuvarande ägare från Bonhams, London 2011, auktionskatalog samt kvitto medföljer
Smärre fläckar, delvis bemålad bakgrund, smärre ytskador
527893
2018-03-16