Andy Warhol signerad affisch

Andy Warhol signerad affisch
Andy Warhol signerad affisch
Andy Warhol signerad affisch
Andy Warhol signerad affisch
Andy Warhol signerad affisch
Andy Warhol signerad affisch

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

ANDY WARHOL SIGNERAD AFFISCH, signerad Andy Warhol, färglitografisk affisch i offset efter Andy Warhol Marilyn Monroe 1964, tryckt av Curwen Press, publicerad av Tate Gallery 1971, ca 75,5x50 cm, ramad

PROVENIENS: Inköpt av nuvarande ägare från Bonhams, London 2011, auktionskatalog samt kvitto medföljer

Smärre fläckar, delvis bemålad bakgrund, smärre ytskador

527893

2018-03-16