Vaser
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VASER, 3 st, varav 2 st signerade, Tapio Wirkkala resp. otydligt signerad, troligen Nuutajärvi, osignerad möjligen formgiven av Gunnel Nyman, klart glas, 2 st med luftbubblor, höjd ca 15-20 cm
Bruksslitage, beläggningar, bottenrepor och fotnagg
527983
2018-03-17