Spegel stockholmsarbete Johan Åkernblad

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

7 000 SEK

JOHAN ÅKERBLAD, spegel, stockholmsarbete, transition rokoko/gustaviansk, av Johan Åkerblad (spegelfabrikör i Stockholm 1758-99), signerad IÅ under krona, Stockholms hallstämpel, delvis träskuren dekor, delvis framtagen originalförgyllning, höjd ca 70x27 cm

Senare äldre glas

528028

2018-03-17