Spegel stockholmsarbete Johan Åkernblad
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
7 000 SEK
JOHAN ÅKERBLAD, spegel, stockholmsarbete, transition rokoko/gustaviansk, av Johan Åkerblad (spegelfabrikör i Stockholm 1758-99), signerad IÅ under krona, Stockholms hallstämpel, delvis träskuren dekor, delvis framtagen originalförgyllning, höjd ca 70x27 cm
Senare äldre glas
528028
2018-03-17