Vitrinskåp rokoko 1700-talets andra hälft
Klubbat för:
38 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
VITRINSKÅP, rokoko, sannolikt stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, bemålat i gulockra, uppsvängt krön, höjd ca 200 cm, ca 117x56 cm
PROVENIENS: Antikvitetshandlare Lars Olsson, Upsala
Slitage, kompletterat, senare bemålning
528057
2018-03-23