Vitrinskåp rokoko 1700-talets andra hälft

Klubbat för:

38 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

VITRINSKÅP, rokoko, sannolikt stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, bemålat i gulockra, uppsvängt krön, höjd ca 200 cm, ca 117x56 cm
PROVENIENS: Antikvitetshandlare Lars Olsson, Upsala

Slitage, kompletterat, senare bemålning

528057

2018-03-23