Ägghönor 3 st porslin
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ÄGGHÖNOR, 3 st, porslin, 2,1900-talets första hälft, 1 1800-talets andra hälft märk "Gustafsberg Orignal", i form av ruvande höns, höjd ca 17-18 cm
Smärre färgbortfall, krackeleringar, nagg på två av hönornas inre kant
528069
2018-03-17