Collier odlade pärlor hänge 18 k guld diamanter
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
COLLIER, odlade saltvattenspärlor ca 4-6,1 mm, med hänge, genombruten dekor, mitten med hjärtslipad safir ca 0,20-0,25 ct, 10 navettslipade safirer resp. 5 smaragder, 30 småbriljanter, stämplat Sheffield 1984, diameter 2,7 mm, lås, 18 k guld, längd 36 cm
Pärlor med slitage, hänge och collier ej ursprungligt tillhörande
528468
2018-03-19