Matsalsmöblemang rokokostil
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATSALMÖBLEMANG, 6 dlr, i rokokostil, 1900-talets andra hälft, bestående av runt matbord med 3 iläggsskivor á 39 cm (varav 1 med sarg), 4 stolar med textilklädd sits samt skåp med lådinredning, bemålad bok med skurna detaljer, mått: matbord, höjd 75, Ø 110 cm (237 x 110 cm) stolarnas sitthöjd ca 48 cm, skåp, höjd 189, bredd 106, djup 45 cm, nyckel medföljer
Bruksslitage, viss färgbortfall, ett par stolssitsar med fläckar
528497
2018-03-18