John Cage torrnål
Klubbat för:
26 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
JOHN CAGE (USA, 1912-1992): R2 (wher R=Ryoanji), signerad och daterad John Cage -83, numrerad 5/25, torrnål, bladmått ca 23,5x59 cm,
PROVENIENS: Konstnären Gunnar Norrman (1912-2005)
John Cage, amerikansk konstnär, tonsättare, pianist, konstruktör, botanist mm
Vågig kant
528511
2018-04-16