John Cage torrnål

John Cage torrnål
John Cage torrnål
John Cage torrnål
John Cage torrnål
John Cage torrnål
John Cage torrnål
John Cage torrnål
John Cage torrnål
John Cage torrnål
John Cage torrnål

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

JOHN CAGE (USA, 1912-1992): R3 (wher R=Ryoanji), signerad och daterad John Cage -83, AP 5, torrnål, bladmått ca 23,5x59 cm,

PROVENIENS: Konstnären Gunnar Norrman (1912-2005)
Galleriet Anders Tornberg, Lund

John Cage, amerikansk konstnär, tonsättare, pianist, konstruktör, botanist mm

Med dedikation "For Gunnar ...", vågigt blad

528512

2018-04-16