Smycken med fasettslipade granater

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SMYCKEN, 8 st, med fasettslipade granater, bestående av: 1 collier, förgyllt gul metall, längd ca 37 cm, 1 collier, förgyllt silver, längd ca 42 cm, 1 armring, silver, inre diameter ca 5.5 cm, 1 ring, förgyllt gul metall, ringstorlek 17, 1 ring, silver, ringstorlek 16.25, 1 brosch, förgyllt silver samt 2 par örhängen, förgyllt silver, totalvikt ca 44 g, ask medföljer

Ställvis förlust av förgyllning, några stenar saknas, slitage

528541

2018-03-25