Urna med lock Kina 1800-talets andra hälft
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
URNA med LOCK, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, balusterformad med blå och vit dekor av djur och blommor, höjd (inkl locket) ca 46 cm
En spricka till mynningen, en nagg till kanten av locket, några andra mindre nagg, slitage
528593
2018-03-30