Urna med lock Kina 1800-talets andra hälft
Vollendet
2018-03-30
528593
| Höchstes Gebot | 3 200 SEK |
| Schätzwert | 3 000 SEK |
URNA med LOCK, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, balusterformad med blå och vit dekor av djur och blommor, höjd (inkl locket) ca 46 cm
En spricka till mynningen, en nagg till kanten av locket, några andra mindre nagg, slitage